slajd22

Msze święte

Niedziele i święta: 700 900 1100 1600
Soboty (Msza z Niedzieli): 1700
Dni powszednie: 700 1700

W wakacje rano tylko o 700  z wyjątkiem I czwartków, piątków i sobót miesiąca oraz ważniejszych świąt i uroczystości.

630 Przed poranną Mszą św. - Codzienny różaniec
630 Niedziela - Godziniki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
1520 Nieszpory Niedzielne

Msza św. dla dzieci w niedziele: 1100

Msza św. szkolna dla dzieci w czwartki: 1700

Msza św. dla młodziezy: w I piątki: godz: 1830 /Z wyjątkiem wakacji i ferii/

Kancelaria parafialna jest czynna:

Poniedziałki  od 800 do 900 od 1700 do 1800

Środy    od 1700 do 1800

Piątki   od 800 do 900

w maju i październiku kancelaria czynna w godzinach popołudniowych od 1600 do 1700 ze względu na nabożeństwa majowe i różańcowe

 

Spowiedź święta

Codziennie 30 min. przed każdą Mszą św
w I piątek miesiąca o godz: 16:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Piątek: 1630 - 1700 z Koronką do Miłosierdzia Bożego
Sobota: 1630 - 1700
w I czwartki miesiąca: 600 - 700 i 1830 - 1915
w I piątki miesiąca: 1600 - 1700

w III środy m-ca IX - V: 1800 - 1945 - Katecheza Biblijna z Kręgiem Biblijnym i modlitwą uwielbienia.

Prowadzący Ks. dr Tomasz Kusz

Taizé jest niezwykłym miejscem, położone w sercu przepięknej Burgundii – krainy zielonych wzgórz, winorośli, pastwisk i… jaskółek. Aż trudno uwierzyć, że do połowy ubiegłego wieku wioska miała zaledwie garstkę mieszkańców, którzy prosili brata Rogera: „Niech pan tutaj zostanie, jesteśmy tacy samotni”.
Teraz, każdego tygodnia wakacji do Taizé przybywa od trzech do sześciu tysięcy młodych ludzi kilkudziesięciu narodowości. W mniejszej liczbie przyjeżdżają rodziny z dziećmi oraz ludzie dojrzali i starsi. Ponieważ Wspólnota z Taizé jest wspólnotą ekumeniczną, zabiegającą o jedność chrześcijan, goście odwiedzający wzgórze należą do różnych wyznań. Wszyscy jednak szukają pokoju serca i pragną modlić się o pokój dla świata. Rozbijają namioty, zajmują łóżka w barakach i dziwią się swojej różnorodności i podobieństwu jednocześnie.

Zgodnie z pragnieniem brata Rogera Taizé stanowi płaszczyznę do dialogu kultur. Dialog ten realizuje się każdego dnia: w małych grupach dyskusyjnych po porannym wprowadzeniu biblijnym, popołudniami – w większym gronie – na spotkaniach tematycznych. W szczególny sposób jedność wypełnia relacje przy wspólnej pracy, zwłaszcza tej prozaicznej: myciu naczyń, rozdawaniu posiłków, sprzątaniu łazienek… Radość, prostota i miłosierdzie – wpisane w regułę braci – rozlewają się na wszystkich pielgrzymów. Mnóstwo tutaj dobra i serdeczności, której wyrazu nie może ograniczyć nawet bariera językowa. Każdy jest najważniejszy i służy innym w konkretny sposób, i każdy z taką samą pokorą i cierpliwością ustawia się w długiej kolejce po gorące kakao na śniadanie.

Siedem radośnie rozbrzmiewających dzwonów zwołuje na modlitwę trzykrotnie w ciągu dnia.
W czasie rozważania Ewangelii cisza wypełnia Kościół Pojednania tak szczelnie, jakby nie było w nim kilkutysięcznego tłumu. Chwilę potem ciszę tę rozkołyszą kanony, niemilknące często przez całą noc. Wyjątkową wymowę ma modlitwa wieczorna w piątek i sobotę. Piątkowa adoracja, pozwalająca na przyłożenie, w akcie zawierzenia, czoła do leżącego na podłodze krzyża, trwa często aż do świtu. Sobotnia liturgia światła, połączona z kontemplacją ikony zmartwychwstania, również zatrzymuje modlących się aż do wschodu słońca.

W Taizé zwraca uwagę postawa otwarcia, np. w czasie rozdawania komunii św., ci, którzy nie mogą jej przyjąć, otrzymują poświęcony chleb. Co jednak ujmuje najbardziej, po każdej modlitwie wieczornej, bracia, wcześniej zgromadzeni w centralnej części kościoła, odgrodzonej gałązkami bukszpanu, ustawiają się w różnych miejscach świątyni, gotowi wysłuchać każdego, kto potrzebuje rozmowy. Czasem przez dłuższą chwilę nikt nie podchodzi, ale bracia trwają, wyprostowani, spokojni, wpatrzeni w krzyż, w swoich białych, powłóczystych habitach – jak aniołowie na straży.

Jak pisze w Liście z Taizé brat Alois: „Powołaniem Kościoła jest gromadzenie kobiet, mężczyzn i dzieci wszystkich języków, wszystkich narodów na całym świecie po to, by poznali pokój Chrystusa”. W Taizé widać tę powszechność Kościoła: na modlitwie spotykają się ludzi wszystkich kolorów skóry, ci w pełni sił i ci przywożeni przez innych na wózkach inwalidzkich, słychać gaworzenie niemowląt, widać twarze naznaczone wiekiem i doświadczeniem… - wszyscy pragną tego samego pokoju.
„Do Taizé przybywa się jak do źródła” – przekonywał Jan Paweł II, a Jan XXIII witał brata Rogera słowami: „Ach Taizé, ta mała wiosna!”.

Aleksandra Gaździcka

Darowizny na cele kultu religijnego

nr konta:

81 8447 0005 0000 0534 2000 0001
Bank Spółdzielczy w Pawłowicach

Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną!

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jana Chrzciciela

ul. Biskupa Pawłowskiego 7
43-250 Pawłowice
tel. (32) 472-19-11

Delegat Arch. Katowickiej ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: delegat.dm@katowicka.pl

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 156

Wczoraj 232

W tym tygodniu 599

W tym miesiącu 4789

Od 8 października 2012 697415

Currently are 9 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions